Ruszył kolejny projekt Erasmus Plus „EVERYONE IS WELCOME". Projekt dotyczy edukacji włączającej uczniów niepełnosprawnych. Ważnym elementem edukacji osób niepełnosprawnych jest sztuka. Ważnym elementem edukacji osób niepełnosprawnych jest sztuka. Tą tematykę w najbliższych dniach będą przybliżać sobie nauczyciele i uczniowie z Irlandii, Turcji, Rumunii, Włoch i Polski. 

Pierwszy dzień to czas integracji, poznawania też poprzez sztukę. W naszej szkole tego dnia śpiewaliśmy, tańczyliśmy tańce ludowe, poznawaliśmy Pilski Teatr Tańca, wcielaliśmy się w role aktorskie. Nasi goście mogli zobaczyć piosenkę w języku migowym oraz piękne przedstawienia i układy taneczne. W grupach tworzyliśmy stroje inspirowane kolorami flag, bawiliśmy się razem oraz uczestniczyliśmy w treningu i meczu Bocce.

Drugiego dnia spotkaliśmy się z jednym z najzdolniejszych polskich origamistów – Panem Arturem Biernackim. Mogliśmy zobaczyć skomplikowane modele i spróbować swych sił w sztuce origami. Poznawaliśmy też polskie motywy sztuki ludowej i architekturę państw partnerskich podczas wykonywania prac artystycznych. Uczestnicy projektu mogli poznać też gesty języka migowego na lekcji z Panią Joanną Śmigaj i jej uczennicami.  Zobaczyliśmy jak pracują i rysują nowocześni artyści - roboty - przygotowane przez panią Małgorzatę Wucens i SuperKoderów z kl.5c. Drugi dzień projektowy zakończył się przy "DRZEWIE ŻYCZEŃ", pełnym dobrych słów.

E. Andruszko