Dnia 17 kwietnia odbył się szkolony konkurs  W Zaczarowanej Krainie Baśni adresowany do uczniów klas 4. Uczniowie wykazać się musieli znajomością treści baśni H. Ch. Andersena, braci Grimm i Ch. Perraulta oraz biografią tych autorów. Należało przeczytać między innymi  Brzydkie kaczątko, Królową Śniegu, Oślą skórkę, Paluszka i wiele, wiele innych baśni. Dzieci wcieliły się w wybrane przez siebie postaci z lektur. Przygotowali także prace plastyczne – okładkę wybranej baśni. Uczniowie włożyli wiele wysiłku w przygotowanie do konkursu.

Miło nam ogłosić rozstrzygnięcie konkursu na „Najciekawszą ozdobę Wielkanocną”:

I miejsce Amelia Marciniak

II miejsce Patryk Ratajczyk

III miejsce Krystian Niespodziany

Wyróżnienia: Filip Aniserowicz, Nina Kowalik, Maja Ratajczyk.

Serdecznie gratulujemy !!!

W.B

W sobotę 24 marca w naszej szkole gościliśmy uczniów klas piątych , którzy wzięli udział w IX Miejskim Konkursie Mitologicznym „ Na Olimpie” pod patronatem Prezydenta Piły Pana Piotra Głowskiego.

14. marca 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny „Mity to wieczne powracanie”. Wzięli w nim udział wytypowani przez nauczycieli języka polskiego uczniowie klas piątych. Konkurs miał formułę teleturnieju 1 z 10. Zwycięzcami konkursu zostali:

Wyniki  Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych etap rejonowy.

REJON IV :

17pkt.

Komunikat!

Po wcześniejszym umówieniu się z Przewodniczącym Rejonowej Komisji Konkursowej
panią Marią Golecką tel. 67 215 81 48, uczeń w obecności opiekuna prawnego (rodzica) lub opiekun prawny (rodzic) mają możliwość wglądu do prac w ustalonych terminach:

• środa 13:00-15:00,
  • czwartek 15:30-16:30,
  • piątek 14:30-15:30.

Uwaga!  Tylko rodzic  i uczeń w obecności rodzica mają prawo wglądu do pracy oraz wykonania fotografii – po okazaniu legitymacji przez ucznia i dowodu osobistego przez rodzica. Wykonanie fotografii nie umożliwia wykonania  kserokopii lub skanu.

M.Golecka

Kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2018 za nami. Dziś z bardzo trudnymi zadaniami matematycznymi zmagało się 72 uczniów naszej szkoły. Brawo za odwagę i chęć zmagania się z królową nauk. Życzymy samych sukcesów.

Dnia 08 lutego 2018 roku  z inicjatywy pani Doroty Bąk w naszej szkole odbyła się piąta edycja Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Własnej „Rodzi się słowo we mnie…”. Patronat nad nim objął Prezydent Miasta Piły.

Dnia 22.12.2017r. w Zespole Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile odbył się po raz kolejny Międzyświetlicowy Konkurs Muzyczny pt. „Kolędujmy małemu” , w którym to udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Maria Kowalska, Barbara Bydołek, Julia Jankowska, Alicja Wieczorkiewicz.  Na konkursie uczennice wykazały się umiejętnościami wokalnymi  i zaprezentowały najpiękniejsze utwory kolęd i pastorałek.

Alicja Wieczorkiewicz zajęła I miejsce,

Julia Jankowska zajęła II miejsce,

Maria Kowalska zajęła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

W.B

Dnia 7 grudnia 2017 roku odbyły się Przesłuchania do Konkursu wokalnego „Hej! Kolęda, kolęda…” do których przystąpiło 27 wykonawców (zespołów, duetów i solistów) z klas I – VII. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury w składzie: Ewa Gmitrowicz, Alina Kordek i Weronika Zielińska wybrało 21 osób: z klas I-III – 8 osób, z klas IV-V- 8 osób oraz z kl. VI – VII – 5 osób. Koncert finałowy, który odbył się 14 grudnia 2017 roku  prowadziła Ewa Gmitrowicz. Każdy uczestnik wykonał jedną Kolędę lub Pastorałkę z towarzyszeniem podkładu instrumentalnego.

Kolejny raz w naszej szkole 6.grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Matematyczny. W tym roku klasy siódme zmagały się z zadaniami nie tylko matematycznymi ale również i fizycznymi. Wszystkie klasy uporały się z zadaniami w dobrej mikołajkowej atmosferze. Kibice dopingowali swoich reprezentantów, ale i oni mieli zadania do wykonania. W tym roku powstał kolorowy łańcuch w klasach IV i V. Klasy VI i VIII musiały rozszyfrować świąteczne obrazki. Wszystkim bardzo dziękujemy za dobrą zabawę, świetną atmosferę, zdrową rywalizację oraz zaangażowanie.

22.listopada 2017 roku na stołówce szkolnej odbył się wielki finał konkursu wokalnego „IDOL 2017”.  Po dwóch etapach do konkursu zakwalifikowało się 10 wykonawców z klas IV – VII.  Jury wybrało zgodnie z nowym regulaminem 2 zwycięzców, 2 wyróżnienia i 1 nagrodę publiczności.

Zapoznanie dzieci i młodzieży z największymi dziełami malarstwa polskiego i światowego nie musi być nudne. Od 2015 roku pokazują to nauczyciele ze Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile, którzy organizują konkurs pt. "Żywe obrazy".

22.listopada 2017 roku odbyła się kolejna  edycja Konkursu Pieśni Patriotycznej „O, mój rozmarynie”.  Do przesłuchań stanęło 12 uczestników z klas I – VII. Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: klas I – III i IV – VII. Do finału zakwalifikowało się 9 wykonawców (duety i soliści).

W naszej szkole odbył się konkurs pt. „Wspomnienia lata” zorganizowany przez nauczycieli ze świetlicy szkolnej. W konkursie wzięło udział 10 uczniów. Tematyka konkursu wykonana była dowolną techniką. Trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone a pozostałe dwa wyróżnione. Ze wszystkich prac plastycznych została zorganizowana wystawa, którą można było podziwiać w świetlicy szkolnej.