Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Naszej Szkole rozpoczęły się już w piątek 9 listopada. Wówczas braliśmy udział w akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rekord dla niepodległej”, która polegała na zaśpiewaniu dokładnie o godzinie 11.11, 4 – ech zwrotek hymnu Polski przez jak największą ilość uczniów i nauczycieli. We wtorek 13 listopada odbył się uroczysty Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W kolejnych dniach na długich przerwach nasi uczniowie mogli brać udział w patriotycznych grach i zabawach polegających na układaniu godła i flagi Polski oraz składaniu biało – czerwonego łańcucha. Z kolei w zeszły piątek uczniowie z klas ósmych i kółka historycznego przepytywali nauczycieli ze znajomości historii Polski w quizie pt. „Młodsi sprawdzają czy uczniowie historię swego kraju znają”.