Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile informuje, że w szkole będzie realizowany projekt "Kącik prawny w szkole" z udziałem policjanta (dzielnicowy) rozpocznie się wyjątkowo 28 marca 2018 r. w środę o godzinie 14.00 - 15.00 w gabinecie pedagoga szkolnego. W pozostałych miesiącach odbywać się będzie w każdy ostatni czwartek miesiąca o godzinie 14.00 - 15.00.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile informuje, że będą prowadzone zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019.

Zapisu dziecka dokonują rodzice w sekretariacie szkoły.

Strona w budowie.

Witamy w Polsce!

Foto: P.Rodak

Witaj Wiosna! Cieszmy się życiem. Pod takim hasłem w tym roku przywitaliśmy wiosnę. Było kolorowo i bardzo wesoło.

Foto: N. Zarańska kl. 7b, K. Trojanowski kl. 6a.

Ostatni dzień naszego festiwalu to kolor zielony. Dziś każdy mógł być jak Mikołaj Kopernik.

Dzisiejszego dnia dominował kolor czerwony a patronem był Albert Einstein. Mogliśmy oglądać eksperymenty fizyczne, gdzie siła i moc odkrywały przed nami swoje tajemnice.

Dziś dominowały kolory biało-czarne. Dzień szachowy a patronem był Garri Kasparow. Gościem tego dnia był sędzia i trener szachowy pan Andrzej Ancuta. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i obecność.

Dziś w naszej szkole dominowały kolory neonowe a patronką dnia była Maria Curie - Skłodowska. Mogliśmy podziwiać eksperymenty chemiczne, "pobawić" się matematyką oraz wysłuchać opowieści o Pile z ust pana Marka Kulca. Było bardzo interesująco. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy.

W naszej szkole kolejny raz rozpoczynamy akcję "Antydepresyjna szkoła" pod hasłem Kolorowy Festiwal Naukowy, który potrwa do piątku 9 lutego 2018 r.

Dziś dzień niebieski pod hasłem: Każdy może być jak: STEVE JOBS.

We wtorek 16 stycznia 2018 roku nauczyciele i uczniowie ze szkolnego koła teatralnego wystawili charytatywne przedstawienie pt.: ,,Król Bul”. Tym razem graliśmy dla Dominika – ucznia klasy trzeciej z naszej szkoły, który niedługo będzie miał bardzo kosztowną i poważną operację. Dzięki ogromnemu sercu widzów, którymi były dzieci z pilskich przedszkoli i szkół, zebraliśmy 5 939,70 zł. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za ofiarowaną pomoc i wrażliwość na drugiego człowieka.

B. Krakowiak

4.grudnia 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji na długiej przerwie mogliśmy obejrzeć występy naszych dzieci oraz wystawę klocków lego naszego ucznia. Uczniowie mogli również wczuć się w problemy osób niepełnosprawnych i wykonać pewne zadania.

To jest przykładowy opis alternatywny obrazka.

MISTRZOWIE TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE:

na poziomie klas V:

został BARTOSZ RATAJEWSKI z kl. V c

II miejsce uzyskał MATEUSZ CHIMIAK z kl. V a
III miejsce uzyskała JULIANNA WRÓBLEWSKA z kl. V b
IV miejsce uzyskała MAŁGORZATA NOWAK z kl. V b
V miejsce uzyskała NADIA MARCINOWSKA z kl. V c

Serdecznie GRATULUJEMY!

na poziomie klas IV:

został JAKUB KUJAWA z kl. IV b

II miejsce uzyskał NORBERT GOŁASA - kl. IV b
III miejsce uzyskał OLEKSIJ CHERVONYI - kl. IV e
IV miejsce uzyskał HUBERT KARGUL - kl. IV a

Serdecznie GRATULUJEMY!

Organizatorzy konkursu: p. Monika Werner, p. Renata Bednarz

Już po raz szesnasty w Szkole Podstawowej nr 7 w Pile odbył się konkurs recytatorski, podczas którego uczniowie klas szóstych recytowali wybrane utwory Adama Mickiewicza.

Dnia 17 kwietnia odbył się szkolony konkurs  W Zaczarowanej Krainie Baśni adresowany do uczniów klas 4. Uczniowie wykazać się musieli znajomością treści baśni H. Ch. Andersena, braci Grimm i Ch. Perraulta oraz biografią tych autorów. Należało przeczytać między innymi  Brzydkie kaczątko, Królową Śniegu, Oślą skórkę, Paluszka i wiele, wiele innych baśni. Dzieci wcieliły się w wybrane przez siebie postaci z lektur. Przygotowali także prace plastyczne – okładkę wybranej baśni. Uczniowie włożyli wiele wysiłku w przygotowanie do konkursu.

Miło nam ogłosić rozstrzygnięcie konkursu na „Najciekawszą ozdobę Wielkanocną”:

I miejsce Amelia Marciniak

II miejsce Patryk Ratajczyk

III miejsce Krystian Niespodziany

Wyróżnienia: Filip Aniserowicz, Nina Kowalik, Maja Ratajczyk.

Serdecznie gratulujemy !!!

W.B

W sobotę 24 marca w naszej szkole gościliśmy uczniów klas piątych , którzy wzięli udział w IX Miejskim Konkursie Mitologicznym „ Na Olimpie” pod patronatem Prezydenta Piły Pana Piotra Głowskiego.

14. marca 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny „Mity to wieczne powracanie”. Wzięli w nim udział wytypowani przez nauczycieli języka polskiego uczniowie klas piątych. Konkurs miał formułę teleturnieju 1 z 10. Zwycięzcami konkursu zostali:

Wyniki  Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych etap rejonowy.

REJON IV :

17pkt.

Komunikat!

Po wcześniejszym umówieniu się z Przewodniczącym Rejonowej Komisji Konkursowej
panią Marią Golecką tel. 67 215 81 48, uczeń w obecności opiekuna prawnego (rodzica) lub opiekun prawny (rodzic) mają możliwość wglądu do prac w ustalonych terminach:

• środa 13:00-15:00,
  • czwartek 15:30-16:30,
  • piątek 14:30-15:30.

Uwaga!  Tylko rodzic  i uczeń w obecności rodzica mają prawo wglądu do pracy oraz wykonania fotografii – po okazaniu legitymacji przez ucznia i dowodu osobistego przez rodzica. Wykonanie fotografii nie umożliwia wykonania  kserokopii lub skanu.

M.Golecka

Kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2018 za nami. Dziś z bardzo trudnymi zadaniami matematycznymi zmagało się 72 uczniów naszej szkoły. Brawo za odwagę i chęć zmagania się z królową nauk. Życzymy samych sukcesów.